₺3.369,37 KDV Dahil
₺3.702,60 KDV Dahil
₺19.186,20 KDV Dahil
₺20.196,00 KDV Dahil
₺28.215,00 KDV Dahil
₺29.700,00 KDV Dahil
₺13.873,86 KDV Dahil
₺15.246,00 KDV Dahil
₺13.873,86 KDV Dahil
₺15.246,00 KDV Dahil

Aktivite Takip Saatleri

Aktivite takip saatleri, genel olarak kullanılan saat çeşitleri gibi kola takılabilen ve dijital bir ekrana sahip olan giyilebilir bir teknoloji ürünü olarak kullanılır. Bu saat modelinin diğer saatlere göre farkı ise içerisinde bilgisayar sisteminin yer alması ve elektronik mobil cihaz özelliğine sahip olmasıdır.

Aktivite Takip Saatleri Nasıl ve Hangi Amaç Doğrultusunda Kullanılır?

Aktivite takip saat modelleri, birbirinden farklı pek çok fonksiyonu barındırdığı ve özgün olarak bir tasarıma sahip olduğu için kullanım özellikleri birbirinden oldukça farklıdır. Ancak en temel kullanımda bütün aktivite takip saatler için yapılması gerekenler aynıdır. Akıllı saati kullanırken kola takıp telefon ile eşleştirmeniz yeterli olur. Eğer ki eşleştirmeyi uygulamalar aracılığı ile yaparsanız kişisel bilgilerinizi de girmeniz gerekir. Bu sayede aktivite takip saati, sisteme girmiş olduğunuz boy, kilo ve yaş gibi bilgileri kullanmaya başlayıp beden sağlınızı da takibe alır. Bu tür saatler sizin için aktivite hedefi oluşturmaya yardımcı olur.

Eğer ki telefonunuzu sürekli elinize almaktan hoşlanmıyorsanız veya gün içerisinde yapmış olduğunuz aktiviteler sayesinde telefon kullanmakta epey bir zorluk çekiyorsanız aktivite takip saatleri tam da size göre bir üründür. Bildirimleri takip edebildiğiniz ve telefon görüşmesi gerçekleştirebildiğiniz bu ürünler hayatınızı oldukça kolay hale getirir. Aynı zamanda beden sağlığınızı takip etmek, sporunuzu, uykunuzu ve nabzınızı kontrol etmek isterseniz tam da bu durumda aktivite takip saatlerinden faydalanabilirsiniz. Giyilebilir ürünler, bileğinizde tek bir parça olarak kullanılırken cihazın yaptığı pek çok işi yalnız başına yapmayı başarır.

Aktivite Takip Saatleri ile Neler Yapılır?

Aktivite takip saatleri, günlük hayatta pek çok görevi birden üstelenme özelliğine sahiptir. Özellikle aktivite saatini telefon ile eşleştirip gelen bildirimleri ve mesajları kolay bir şekilde açarak kontrol etme özelliği sunar. Telefon bildiriminde olduğu gibi telefon ile eşleştirildiğinde akıllı saat ile konuşma yapabilmeniz mümkündür. Yalnız bu özellik her aktivite saatinde olmayabilir.

Aktivite saati nabız, kalp atışı gibi ölçümler yapabilir. Aynı zamanda günlük adım sayısını sayarak yakmış olduğunuz kaloriyi de bu saat sayesinde takip edebilirsiniz. Saat, telefon ile eşleştiği taktirde bütün veriler telefondaki uygulamaya da aktarılır. Bazı aktivite saatleri uyku kalitesini de takip eder. Uykunun yarım saatinden sonra uyku takibi moduna geçiş yapan saatler, kaç saat uyumuş olduğunuzu ve uykunun bütün evrelerini veri haline getirir.

Bu saat modelleri aynı zamanda farklı müzik uygulamaları sayesinde senkronize olarak uygulamayı açmanıza yardımcı olurken, ses ayarlamanıza ve müziği değiştirmenize de yardım eder. Aktivite takip saatlerinde de hemen hemen pek çok saatte olduğu gibi çalar saat özelliği yer alır. Bu özellik sayesinde dilediğiniz saatte rahat bir şekilde uykunuzdan uyanabilirsiniz. Bazı aktivite takip saatlerini navigasyon cihazı olarak da kullanabilir, hedef bölgenizin rotasını rahat bir şekilde takip etme imkânına sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda multisport özelliğine sahip saatler, pek çok spor için tasarlanıp üretilen saat modelleridir. Ayrıca akıllı saat olarak da bilinen bu ürünlerin en dikkat çeken kısmı, sahip olduğu uygulama türleri ve veri kayıt kabiliyetidir. Genel olarak koşu, yüzme, bisiklet, yürüyüş gibi branşlarda tercih edilen bu akıllı saat modellerine daha fazla uygulama yükleyip başka sporlar için de kullanım sergileyebilirsiniz.

Aktivite Takip Saat Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aktivite takip saat modeli almaya karar verdiyseniz aşağıda yer alan hususlara dikkat etmeniz gerekir. Doğru bir saat secimi için bu belirtilenleri dikkate almanızı öneririz.

  • Öncelikli olarak aktivite saatiniz ile neler yapmak istediğinize bir karar verin. Çünkü yukarıda bahsedilen özelliklerin pek çoğu her aktivite saatinde bulunmuyor. Telefon görüşmesi ve bildirimleri için daha iyi bir aktivite saati tercih edilebilir.
  • Almaya karar verdiğiniz saatin Android veya IOS ile uyumlu olup olmadığına dikkat edin.
  • Saati satın almadan önce mutlaka kullanıcı yorumlarına göz atın ve garanti koşullarını inceleyin.

Aktivite Takip Saat Fiyatı

Aktivite takip saati, oldukça kullanışlı olup pek çok kolaylığı da beraberinde getirir. Genel olarak bu saat modellerinin fiyatı, özelliğine ve markasına göre farklılık gösterir. Kendi bütçe durumunuza ve olması gereken özelliğine göre bir ürün tercih edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR