Kamera

Kamera, görüntülerden gelen ışığı mercek ya da objektiften faydalanarak tek bir merkezde toplayarak düzleme koyulan filme ışık enerjisini vererek görüntüyü kaydeder. Günümüzde pek çok alanda kamera kullanılır. Cep telefonları, fotoğraf makineleri, iş yeri ve okul gibi ortamlarda güvenlik tedbiri almak amaçlı kullanılmasının yanı sıra araç içi kamera da revaç gören bir sistemdir.

Teknolojinin gelişmesi kamera cihazlarının farklı ortamlarda kullanılmasını sağlamıştır. Araç içi kamera, aksiyon kamera ve güvenlik kamerası bunlara örnek gösterilebilir. Özellikle araç yol kamerası günümüz koşullarında son derece gereklidir. Siz de Uzman Teknoloji firmamız aracılığı ile bu ürünlere ulaşabilirsiniz.

Araç Yol Kamerası Nedir?

Araç yol kamerası, trafikte giderken etrafımızı görebilmek için kullanılan sistemlerdir. Özellikle yoğun trafikte ciddi manada işe yarar. Araç kameraları kendi alanında kullanım amacına yönelik çeşitlenir. Örnek göstermek gerekirse;

  • Geri park kamerası
  • Ön yol kamerası
  • Araç içi kamera şeklinde sınıflandırılabilir.

Geri park kamerası, aracın arka tarafında yer alan plaka kısmının üst bölümüne ya da tampona monte edilebilir. Bu kamera geri vites ile bağlantılıdır ve genelde aracı park ederken ve geri yönde seyir ederken kullanılır.

Araç Kamera Sistemleri

Ön yol kamerası, aracın ön kısmını görecek şekilde uygun bir yere bağlanmalıdır. Genel olarak dikiz aynasının arka yüzüne takılır ya da günümüzdeki yeni araçlarda çarpışma önleyici ve şerit takip sistemlerine entegre olarak aracın ön tampon kısmına monte edilebilir. Bu kameranın kullanım amacı daha çok güvenlik tedbiri almaktır. Ön yol kameralar aynı zamanda kayıt yapabildiği için herhangi bir kaza durumunda delil olarak kullanılabilir.

Araç içi kamera ise genelde ticari araçlarda kullanılır. Taksiler, şehir içi ve şehirlerarası yolculuğunda kullanılan otobüslerde sıklıkla tercih edilir. Bu cihazlar da kayıt yapma niteliğine sahip olduğu için araç içinde güvenlik tedbiri almak mümkündür.

Kamera Fiyatları

Kamera ücretleri ürünün niteliğine göre farklılık gösterir. Aksiyon kameraları ve araç kameraları aynı fiyat skalasında değildir. Bunun için önce ne tür kameraya ihtiyaç duyduğunuza ve fonksiyonlarına karar vermeniz gerekir. Siz de kaliteli ürünleri temin etmek istiyorsanız sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR