Dalış Saati Özellikleri

Dalış saatleri günümüzde dalgıçlar tarafından sıklıkla kullanılan ürünlerdir. 60 dakikaya kadar süre belirleme özellikleri bulunur. Süre belirleme özellikleri dalış sırasında meydana gelecek aksiliklere karşı oksijen ve dalış sürelerinin doğru bir şekilde ayarlanmasıdır. Bu nedenle mekanizmanın yanlış bir şekilde manipüle edilmeyecek bir yapısının olması son derece önemlidir. Kadranda yer alan işaretler ön seçim mekanizmasında bulunan işaretler ile kolay bir şekilde koordine edilebilir.
Dalış saatlerinin minimum 50 metre suya dayanıklı özellikte olması son derece önemlidir. Bunun yanında dalgıç saatlerinin ISO-6425 belgesi ile standartlaşmış olan bazı kriterleri karşılaması oldukça önemlidir. Dalış saatleri darbeye dayanıklı özellikleri ile dikkat çekerler. Bunun yanı sıra bu saatlerde anti manyetik özelliği bulunur.

Kaliteli Dalış Saati

Dalgıç saatleri üzerinde saat yönünün tersine dönen tek yönlü bezeli bulunur. Bu saatler kayışlı klipsli olmasının yanında ayarlanabilir özellikleri de vardır. Bunun yanında dalgıç saatlerinin çalışır durumda olduğunu gösteren güç göstergesi bulunması da önemlidir. Bu saatler bezeli ve güç göstergesi ile en koyu karanlıkta bile 25 santimetre mesafeden okunma özelliğine sahiptir. Bunun yanında dalış saatlerinin en az 100 metre suya dayanıklı yapısı olmalıdır.

Dalış saatlerinde yer alan bezel kişilerin su altında kalacakları süre boyunca süre sayım gerçekleştirir. Bezel, tüpteki oksijen süresinin kalan kısmını hesaplar. Bunun yanında herhangi bir sürenin sayımı için de kullanılan bir üründür.

Dalgıç Saatleri

Dalgıç saati modelleri günlük kullanıma da uygundur. Bazı saat modelleri teknik dalış ya da serbest dalış gibi çeşitli dalış metotlarını destekler. Yüzey giriş ve çıkış noktalarının işaretlenmesine yardımcı olmak adına GPS kullanımı mümkündür. 200 dalışa kadar hafızada saklama gibi özellikleri de bulunur.

Dalgıç saatleri yardımıyla dalış esnasında performansın ölçülmesi mümkün olur. Bunun yanında su üzerindeki istatistikler de kolay bir şekilde takip edilebilir. Gelişmiş antrenman özellikleri ile aktivitelerin takip edilmesi sağlanır. Oldukça dayanıklı olması nedeniyle dalış esnasında dalgıçlara güven verir. Yüksek kontrastlı ekranı ve amaca yönelik tasarımları ile dalgıçlar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR