< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
Magellan eXplorist 310 GPS Navigasyon Cihazı (MAGELLAN TÜRKİYE)
Magellan eXplorist 310 GPS Navigasyon Cihazı (MAGELLAN TÜRKİYE)
Magellan eXplorist 310 GPS Navigasyon Cihazı (MAGELLAN TÜRKİYE)
Magellan eXplorist 310 GPS Navigasyon Cihazı (MAGELLAN TÜRKİYE)
Magellan eXplorist 310 GPS Navigasyon Cihazı (MAGELLAN TÜRKİYE)
Magellan eXplorist 310 GPS Navigasyon Cihazı (MAGELLAN TÜRKİYE)

Magellan eXplorist 310 GPS Navigasyon Cihazı (MAGELLAN TÜRKİYE) (MAGELLAN 310)

Marka : Magellan
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺17.982,59(KDV Dahil)
İndirimli : ₺16.179,65(KDV Dahil)


Ücretsiz Kargo

ADET :

 

Dünyanın ilk sivil GPS üreticisi Magellan’ dan Mühendislik, Denizcilik, Doğa Sporları, Avcılık, Hazine oyunu, yürüyüş vb. aktiviteler ile şehir içi kişisel kullanımlarda en ekonomik ve fonksiyonel El tipi GPS cihazıdır. En ekonomik model olmasına rağmen Raster (Koordinatlı Resim Harita) veriyi (uydu görüntüsü, taranmış 1/25.000 ölçekli harita) altlık harita olarak yükleyebilmesi en büyük yeni özelliğidir.
 

El tipi GPS’ teki zengin harita ve yenilikçi donanımsal yaklaşımı ile eXplorist 310 yüksek hassasiyetli konum belirleme, kolay harita okuma, doğru navigasyon ve tecrübeli kayıt yeteneği özelliklerini birleştirmiş ve diğer taşınabilir GPS cihazlarına göre en ekonomik bir modeldir.  Dayanıklı su geçirmez kasası ile birlikte dış mekan maceralarınızda, size mükemmel bir coğrafi bilgi kayıt imkanı sunmaktadır.
 

Yeni eXplorist serisinin temel modeli olan 310 modeli ile yapılan aktivitelerde kaydettiğiniz verileri PC de ya da Favori sosyal paylaşım ağlarında seyahatlerini paylaşarak yaşayabilirsiniz. GPS ile birlikte verilen Vantage Point (VP) PC yazılımındaki harita üzerine GPS’ ten bilgisayara doğada ölçülen veriler aktarılarak programda arşivle, sil, yeni fotoğraf ekle veya görüntüle. Cihaz ile doğada ölçülen veriler VP programında daha sonra similasyonu yapılarak hız, konum ve tarih bilgileri bir arada tekrar yaşanılır. Alan hesabı yapılarak görüntü veya harita üzerinden çıktısı yazıcıdan alınılır. İnternet bağlantısı var ise anında GPS verisinin altında Digital Globe uydu görüntüsü görülür. VantagePoint programında arşivlediğiniz noktalara daha önce çektiğiniz fotoğraf dosyalarınızı ilişkilendirebilirsiniz. Böylece herhangi bir koordinat veya yerde çektiğiniz fotoğrafları tarihleri ile her zaman görebilirsiniz.
 

2 Gb dahili hafızasına GPSTURK’ün detaylı Türkiye haritası hediye olarak yüklenmektedir. Emsalsiz olan 3D Topoğrafyaya ilave olarak Karayolları, Köyyolları, Nehirler, Göller ve Şehirlerin cadde sokakları cihazı tercih sebebi kılar.
 

Hızlı işlemcisi, güvenilir GPS çipseti, yüksek hassasiyetli dahili anteni ve bütünleşik sinyal arttırma özelliği ile en zor şartlarda bile inanılmaz, hızlı ve doğru sonuçlara erişin. Bu özelliklerin bir araya gelmesi ile WGS84 / ITRFXX datumda 2-3 metre hassasiyet elde edilebilir.
 

2 AA alkalin / şarj edilebilir NiMH kalem pil ile en az 18 saat kullanıma izin verir. Gücü muhafaza etmeye yardım etmek için cihaz kendini askıya alır fakat veri toplamaya devam eder. Kolay kullanabilir ve özelleştirilebilir, bununla birlikte güneşte okunabilir 2.2” renkli ekran, pratik sağlam tuşları ile eXplorist 310 en kolay taşınabilir GPS alıcılarından biridir.

 

GPS 20 Paralel Kanallı SirfStar III
Ekran / Boyut QVAGA (240X320) / 2,2”(5.6 cm) Diyagonal
İşlemci 400 MHz
İşletim Sistemi WinCE 5,0 Core
Menü Dili Türkçe + 26 Farklı Dil Seçeneği
Nokta Kayıt 1000 + 1000 adet
Rota 50x50 Adet Dosya
İz Kaydı 10.000 Nokta x 50 Adet Dosya
Hafıza 2 Gb Dahili Hafıza
SD Kart Desteği Yok
Bağlantı USB 2,0 (Harici Disk - NMEA 0183)
Güç Tipi / Ömrü 2 x AA Alkalin Tip Pil – 8 saat
Pusula Uydu Bağımlı Pusula
Yükseklik / Basınç Uydu Bağımlı / Yok
Akselerometre Var
Ağırlık 120 Gram Pil Hariç
Kamera Yok
Mikrofon / Hoparlör Yok
Koordinat Gösterimi Seçilen 2 Farklı Sistemi Aynı
Ekranda Gösterme Özelliği Koordinat Sistemleri Enlem / Boylam, UTM (6°) (3°)
Harita Datumları ITRF, WGS84, ED50, User Datum 7 Parametre
 Hassasiyet (SBAS) 1-3 metre WGS84-ITRF Datumlarında, 1-5 metre ED50 Datumunda
 Alan Hesabı Var (Hem Rota, Hem İz Çizgisi Üzerinden)
 İmaj Harita Taranmış Resim Harita  Yüklenebilme Özelliği (Kullanıcı)
 Kara Haritası Var, Standart (Karayolları, Köyyolları, 3B Topoğrafya, Kıyı çizgisi, 95 Yerleşim Yeri Cadde-Sokakları)
 Deniz Haritası Opsiyonel – Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz
 WAAS / EGNOS / MSAS Var
 Su Geçirmezlik IPX7 - Su, Toz Geçirmez Lastik Kaplamalı Dayanıklı Kasa Seçilebilir
 Navigasyonel Bilgi Hedef Doğrultu, Mesafe, Hız, İstikamet, Kalan Zaman, Seyahat Zamanı, Yükseklik, Zaman, Tarih, XTE, DMG, VMG vs
 Alarm Var-Sesli-Sessiz (GPS Sinyali, Sürüklenme, Rotadan Sapma, Yaklaşma, Varma, Düşük Pil) 
 Paket İçeriği 2 adet AA Kalem Pil, Türkçe Kullanım Rehberi, USB Kablo, Detaylı Kara Haritası, Kılıf
 Koordinat Bilgilerini Güncelleme Süresi  1 Sn
 Çalışma Sıcaklığı -10C ile +60C Arası 

 

Yazılım

Vantage Point

Magellan GPS’e yüklü haritaların bilgisayarda da görüntülenebilmesini sağlayan, Map Send Lite programına göre 3D harita gösterim kabiliyeti arttırılmış bir yazılımdır. Vantage Point yazılımı, Magellan firmasının Triton serisi için geliştirmiş ve eXplorist GPS'ler içinde kullanılabilir. Ayrıca; 

•   GPS ile toplanmış Nokta-İz-Rota bilgilerinin bilgisayardaki harita üzerinde açılıp arşivlenmesi, gerekiyor ise nokta bilgilerinin değiştirilmesi, silinmesi ve bu noktalara medya (Resim, Ses...) eklenmesi,

•   Digital Globe görüntüsünü kaydedip doğrudan explorist gpslerde altlık harita olarak açabilme

•   GPS ile toplanmış iz (track) bilgilerinin bilgisayarda simulasyonunun yapılıp kullanıcının hangi saatte hangi hızla gittiği ve nerelerden geçtiği görülebilir.

•   Araziye veya seyahate çıkmadan önce planlama amaçlı program üzerindeki haritadan nokta ve rota işaretleyip kaydedilerek GPS'e aktarılması

•   Programda alan hesabı, mesafe sorgulama, yerleşim yeri, yol veya yüklü POI'lerin sorgulanıp bulunması, 3B profil çizimi, 2B veya 3B harita görüntüsü.

•   Online Magellan GPS bağlantısı (NMEA) ile PC üzerindeki haritada GPS'in otomatik olarak konumlandırılması, yol takibi veya programa otomatik iz yol verisi toplama işlemleri yaptırılabilir.

•   Magellan eXplorist GPS'in nokta (UPT), iz (LOG) ve rota (RTE) dosyalarını programa alabilme, programdaki verilerin UPT, LOG, RTE ve GPX formatlarında kaydedilmesi

•   Garmin GPS'lerin nokta ve iz dosyaları (GDB, PCX), National Geographic Topo (TPO), TomTom POI (OV2) ve standart GPS dosyalarını (GPX) programda açabilme

•   Harita koordinat sistemleri olarak Türkiye sistemini desteklemektedir.

 

GeoXtend

GeoXtend, firmamız tarafından geliştirilen basit grafik arayüzlü format dönüştürme yazılımıdır. Bu yazılım ile GPS'den alınan *.upt (nokta), *.log (iz) dosyalarını NetCAD (ncn), AutoCAD (dxf), Metin (txt) formatlarına dönüştürülebilir veya bu formattaki dosyaları *.upt ya da *.log dosyası olarak kaydedebilir. Programın grafik arayüzü sayesinde basit çevre/alan hesabı gibi işlemler yapılabilir.

 

Triton RMP Maker

Triton RMP Maker yazılımı ile elinizdeki raster görüntüleri Triton El Tipi GPS'lerinize (Triton 400 ve üstü modeller) yükleyebilirsiniz. 
 

Geomatics Group’ tan satın aldığınız Türkiye İthalatçısı olduğu Teknik Cihazlar ile birlikte ücretsiz verilenGPSFormat yazılımı ile CORS ve RTK verilerinin TKGM formatına dönüşümünü yapmak, sonuçları analiz etmek, karşılaştırma yapmak, Excel formatında yönetmeliklere uygun çıktı almak, Magellan EL GPS ten PC ye ve tam tersine veri dönüşümleri yapmak, verileri google üzerinde görüntülemek mümkündür.

 

Ashtech, Spectra Precision, Magellan cihazlarında kullanılan RW5, JXL, GPX, UPT, LOG, NCN, PNT formatlarından verileri okuyup raporlama ve kontrol işlemlerini yapar. Ayrıca GNSS ve NCN formatlı koordinatları GPX formatına dönüştürerek aynı verilerin El GPS’ lerimiz de de kullanılmasını sağlar.

 

Sol üst köşede bulunan (Şekil.1) Dosya sekmesi tıklanarak Aç komutuyla JXL , RW5, NCN, GPX, UPT, LOG uzantılı datanızı bilgisayarda nereye kaydetmiş iseniz bu komut ile datanızı çağırınız. . Sonrasında Poligon okumalarınız (Şekil 2.) Detay okumalarınız (Şekil3.) te ki sekmelere tıkladığınızda otomatik olarak karşınıza çıkacaktır.

Poligon veya Detay okumalarınızda hangi okumalarınızın klişesini almak istiyor iseniz Örneğin; Poligon sekmesinde Tekrardan sol üst köşede Dosya butonuna tıklayıp kaydet demeniz yeterlidir.

 

Koordinat sekmesini tıkladığınızda Karşınıza çıkan projeksiyon seçim sekmesinden farklı bir koordinat sistemini seçebilir yada Custom (Özel) deyip elinizdeki parametreleri girerek arazide ölçmüş olduğunuz noktaları farklı bir koordinat sistemine çevirebilir ve NCN olarak kaydedebilirsiniz.Koordinatları Magellan El GPS için kaydedecekseniz Grid olan koordinat sistemini Coğrafi seçip, sağ taraftaki GPX sekmesi seçilip Kaydet ile GPX formatında bilgisayara kaydedilebilir.

 

Programda Google sekmesine tıkladığınızda ise; Eğer bilgisayarınızın internet bağlantısı varsa otomatik olarak google earth üzerine noktaları atacaktır.

 

Google sayfasında iken Sol üst köşede bulunan Dosya sekmesinden kaydet dediğinizde KMZ uzantılı olarak dosyayı kaydedebilirsiniz.

 

GPSFormat Programının Güncellenmesi

 

 

Bilgisayarınızda yüklü olan GpsFormat programınızın en güncel versiyonunu bilgisayarınıza yüklemek için herhangi bir setup dosyası edinmeden program üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Bunun için; Dosya/Update butonuna basıyoruz.

 

Eğer kullandığımız sürümün daha güncel bir sürümü var ise internet bağlantınız üzerinde denetleniyor ve ekranınızda c:updateGF.exe Complette uyarısı almanız güncel sürümün var olduğu ve bilgisayarınıza updateGF.exe ismi ile C klasörünüze kayıt edildiği anlamındadır. Çıkan uyarının üst tarafında hangi sürümünü indirdiği de ekranınızda kullanıcılarına bilgi olarak sunulmaktadır. 

Ekranda bu uyarıyı aldıktan sonra Tamam butonuyla işleminizi tamamlıyoruz ve yeni versiyonu aktif hale getirmek için açık olan GpsFormat programını kapatıyoruz.

 

Bilgisayarımdan C sürücümüze girerek indirdiğimiz updateGF.exe isimli dosyamızı çalıştırarak yükleme işleminin akabinde yeni versiyonumuz bilgisayarımıza yüklenmiş oluyor.

 

Not: GpsFormat programı online güncelleme 5.1.0.5 sürümüyle gelen bir özelliktir. Bilgisayarınızda yüklü olan sürümü  programınız açık durumda iken  ekranın sol üst tarafından bakabilirsiniz.    

Daha alt bir sürüm kullanıyorsanız eğer Geomatics Group teknik birimiyle irtibata geçerek 5.1.0.5 sürümünü edinebilirsiniz.

 

Uygulama

ED50 DATUMUNDA KOORDİNAT HASSASİYET TESTİ

7 Parametre Girilmiş MAGELLAN El GPS:                       y: 474561      x:4414670      H:948

TUSAGA AKTİF(CORS)den ASHTECH ProMark 500     y: 474559,41  x:4414669,1   H: 951,22

 

                                                                               Fark           y: 1,59m        x:0,90m         H: 3,22m

 

MAGELLAN EL GPS ED50'DE DE HASSASTIR!

 

  

 

- Netcad, Geocad, Autocad  harita programlarından DXF formatlı nokta dosyaları ile Netcad NCN nokta dosyalarını ücretsiz verdiğimiz GeoXtend programı yardımıyla Magellan Triton/eXplorist serisine nokta dosyası olarak hazırlanabilir.


- Magellan GPS cihazınızdaki detaylı Türkiye haritasına ilave olarak Raster haritalarınız (Taranmış, JPEG) ve Google Earth görüntülerinizi ücretsiz verdiğimiz RMP Maker programı ile Triton/eXplorist modellerine derleyebilirsiniz.


- Tarafımızdan satın alabileceğiniz GPS-Telsiz arası kablolar ile GPS cihazı kullanıcısını telsizin kapsama alanı içerisinde merkezden izleyebilirsiniz. Böylece Magellan GPS cihazınızı telsiz vasıtası ile araç / insan takip cihazı haline dönüştürmüş olursunuz. Merkezdeki Telsiz hareketleri kendi programlarından an ve an takip edebilir. Hareketin yönünü görebilir, gerektiğinde yönlendirebilir. Bu uygulama hem askeri hem de sivil telsizlerle yapılabilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR